Isısız Saç Şekillendirme Yöntemleri 2020

Saç şekillendirmek, yeni modelleri uygulamak şüphesiz ki her kadın tarafından sevilen bir eylemdir. Farklı saç modelleri denemek ve saçlara şekil vermek her zaman kolay değildir. Bunu kolay hale getirmek için de ısı yayan aletler kullanılır. Fakat bu aletler saçımızın daha çabuk yıpranmasına ve sağlığını kaybetmesine neden olur. Peki, ısı yayan bu aletleri kullanmadan saçımıza nasıl şekil verebiliriz ve farklı modelleri deneyebiliriz? Bu sorunun cevabını bu yazımızda vermeye çalıştık. Bakalım ısısız saç şekillendirme ve yeni saç modelleri nasıl denenir?

Saç Kırıkları Neden Oluşur ve Nasıl Önlenir

1.Bigudiler

Her kadının hayatında mutlaka bir defa da olsa kullandığı bigudiler saç şekillendirme konusunda oldukça yardımcı olacaktır. Birçok modelini deneyip kullanabilirsiniz fakat en çok kullanılan sosis ve sünger modelleridir. Bu modellerin yumuşak yapısı sayesinde gece bigudilerle uyuyabilirsiniz. Sünger modelleri kullanmak için; ilk olarak saçlarınızı tarayın ve uçlarını birleştirin. Bir yandan uçları düzeltirken diğer yandan da sarmaya başlayabilirsiniz. Sarma işlemi bittiğinde ise dip kısmına pens yerleştirin. Eğer saçınızı saç uçlarının içe gelmesini istiyorsanız tarak kullanarak yapabilirsiniz. Sosis modeller için; saçınızı bigudiye sarın ve hemen ardından bigudiyi iki ucundan tutarak bağlayın. Gece bu şekilde yatıp sabah kalktığınızda dalgalı saçlarınız hazır olacak.

bigudiler

2.Bandanalar

Bu yöntem de ise saçın dalgalı olması için bandana kullanılır. Böylelikle saçınız yıpranmaz ve dalgalı saçlarınıza ısı kullanmadan kavuşursunuz. Bu yöntemi uygulamak için; saçınızın nemli olması gerekiyor. Nemli olan saçınızı güzelce tarayın. Ardından saçınızı birkaç parçaya ayırın. Saçınızı örer gibi bandanaların üzerine dolayın ve uçlarına toka bağlayın. Yine gece bu şekilde yatın ve sabah dalgalı saçlarınıza kavuşun.

bandanalar

3.Saç Bantları

Isı kullanmadan saçınıza şekil verebileceğiniz yöntemde ise saç bantları ile dalgalı saçlar yapacağız. Öncelikle saçlarınızı yıkadıktan sonra hafif nemli kalacak şekilde kurutun. Daha sonra ise saç bandınızı alın üzerine gelecek şekilde yerleştirin. Saçlarınızın ön kısımlarından başlayarak tutam tutam saç bandı etrafına dolayın. Bunu bütün saçınız için yaptıktan sonra gece bu şekilde yatın. Sabah uyandığınızda saçınızı açın. İsterseniz kalıcı olması için saç spreyi de kullanabilirsiniz.

sac-bantlari

4.Saçları Kıvırmak

Bu yöntem ise uygulayabileceğiniz en pratik yöntem desek yeridir. Tüm ihtiyacınız ise bir tarak ve lastik tokalar. Öncelikle saçlarınıza az miktarda sprey uygulayın ve tarayın. Daha sonra ise saçınızı tutamlara bölün. Tutamları uç kısımlarından tutarak kıvırın ve toka yardımıyla açılmalarını engelleyin. Gece bu şekilde yatın ve sabah dalgalı saçlarla uyanın.

saclari-kivirmak