Pratik Makyaj İpuçları

Bütün kadınlar güzel ve çekici görünmek ister. Bu nedenle de saçlarına, ciltlerine özen gösterirler. Bunun yanı sıra güzel ve çekici görünmenin bir diğer adımı da makyajdır. Fakat makyaj, oldukça zorlu ve detayları bol bir iştir. Bir olayda ne kadar detay olursa hatalar da o kadar çok oluyor maalesef. Aynı durum makyaj için de geçerli elbette. Biz de bundan yola çıkarak sizler için bazı ipuçlarını paylaşmaya çalıştık. Bu ipuçları sayesinde makyaj yaparken oluşan hataları en az seviyeye indirmeniz mümkün. Bakalım pratik makyaj ipuçları ve tüyoları nelermiş.

Zamandan Tasarruf Ettirecek Makyaj Hileleri

1.Fondötenler

İlk olarak cildimizin daha pürüzsüz ve güzel görünmesini sağlayan fondötenlerle başlayalım. Fondötenlerde dikkat etmemiz gereken ilk nokta cilt tipimize uygunluğudur. Çünkü cilt tipinize ve renginize uygun olmayan fondötenler oldukça kötü bir görüntüye neden olacaktır. Bu nedenle açık tenlilerin çok koyu renkli, koyu tenlilerin ise çok açık renkli fondöten seçmemeleri gerekir. Ayrıca cilt tipinize uygun olmayan fondötenler de oldukça kötü bir duruma neden olacaktır. Bunların yanı sıra fondöten alırken rengini gün ışığında seçmeye çalışın. Çünkü yapay ışıklar aldatıcı olabilir. Fondöten uygularken de lateks makyaj süngerleri tercih edin. Ek olarak fondöteni sadece yüzünüze değil boyun kısmına da uygulayın.

fondoten

fondoten-2

2.Gözler

Gözler, yüzün en dikkat çeken bölgesidir. Bu nedenle en az hata yapılması gereken bölge de burasıdır. Eğer gözleriniz çok ufaksa veya çukurlu bir yapıya sahipse, sürme çekmek kötü duracaktır. Bunun yanı sıra eğer maskara kullanmayacaksanız gözlerinize kesinlikle kalem de sürmemelisiniz. Gözleriniz için far kullanırken de dikkatli olun. Göz renginize benzer renkteki sedefli farlar kullanmak bakışlarınızı cansızlaştırır. Gözlerinizi daha büyük göstermek için siyah veya kahve tonlarındaki kalemleri kullanabilirsiniz. Ayrıca far tercihlerinizi mat ve pudra olanlardan yana kullanabilirsiniz. Mavi gözlüler, kahve tonları veya gri, kahverengi gözlüler koyu yeşil veya koyu mavi, yeşil gözlüler ise kahve tonları veya açık mor tonları tercih edebilirler. Tüm bunlara ek olarak doğal bakışlar istiyorsanız,  göz makyajı için sadece maskara kullanın.

goz-fari-1

goz-fari-2

gozler-1