Karlı Kış Günleri İçin Kombin Önerileri

Bildiğiniz gibi yaz aylarını atlattık ve sonbaharın serin yüzüyle yine karşılaştık. Fakat sonbahar ayları da yavaş yavaş gelmekte. Yakın bir zaman içerisinde havalar gittikçe soğumaya başlayacak. Hatta son yılların en soğuk kış günleri bizleri beklemekte. Haliyle karlı havalar da gitgide yaklaşmakta. Hal böyle olunca seçtiğimiz kombinler de karlı havalara uygun olmak zorunda. Soğuktan korunurken aynı zamanda şık olmak da gayet kolay. Biz de bu yazımızda sizler için 2016 – 2017 kış modası hakkında bazı bilgileri ve karlı havalarda hem sıcak tutacak hem de şık görüntü sunacak kombinleri bir araya getirdik.

2016-2017 Sonbahar Kış Makyaj Trendleri

Bildiğiniz gibi bu sezon kat kat giyinmek trend haline geldi. Hal böyle olunca da kış günleri de bundan nasibini aldı. Kazak, hırka gibi kıyafetlerinizi kat kat giyebilirsiniz. Böylece hem karlı havalara karşı sıcak kalabilir hem de şık bir stil oluşturabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken ise uyumlu parçalar seçmek. Kat kat giyinip üzerinize de parlak renklerde şallar seçebilirsiniz. Bu sayede kat kat giyinmenin bunaltıcı görüntüsü değişmiş olur.

kombin-oneri kombin-onerileri-2 kombin-onerileri-3 kombin-onerileri-4

Kot pantolonlarınızla birlikte uzun çizmeler tercih edebilirsiniz. Böylelikle hem şık bir görüntü elde edebilir hem de soğuktan korunabilirsiniz. Ayrıca bu çizmeler karlı havalarda yürümenizi de oldukça kolaylaştıracaktır.

Bot seçerken de tabanı geniş olanları tercih etmeniz yararlı olacaktır. Ayrıca topuklu ayakkabılarda da geniş topukluları tercih etmenizi öneririz. Kalın topuklar bu sezon oldukça tercih ediliyor ve karlı havalarda yürümenizi de kolaylaştırıyor.

kurklu-mont

Atkı ve şallar da sizi karın soğuk havasından koruyacaktır. Özellikle yün ve kabarık atkıları seçmeniz soğuk havalarda sizi oldukça sıcak tutacaktır. Ayrıca önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi bu sezon kabarık ve büyük atkılar oldukça trend olacak.

Bunların yanı sıra midi denilen diz boyu elbiseleri de uzun kar botlarını tercih edebilirsiniz. Canlı renkleri tercih etmenizi de öneririz.

Kürk detaylarının da bu sezon oldukça öne çıkacağından daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik. Elbette kürk detaylı parçaları karlı günlerde tercih etmek yerinde olacaktır. Geniş kürk yakalı mont ve kabanları ister elbiseniz ile isterseniz de gündelik kot pantolon ve sweatshirt kombininizle tercih edebilirsiniz.