Makyaj Çantalarının Olmazsa Olmazları

Makyaj konusunda her geçen sezon yeni trendler ortaya çıkmakta. Yeni çıkan trendlerle birlikte makyaj dünyası da oldukça genişlemekte. Genişleyen ve gitgide gelişen bu dünyada da çok farklı ürünler piyasaya çıkabiliyor. Fakat buradaki en önemli nokta nelere ihtiyaç duyup duymadığınız. Çünkü makyaj çantalarınız tüm ürünleri alabilecek kadar büyük değil maalesef. Bundan dolayı da makyaj çantalarınızı doldururken mümkün olduğunca seçici olmanız gerekiyor. Özelikle, ihtiyaç duyduğunuz ve işlevsel olan malzemeleri seçmeniz gerekli. Ayrıca makyaj çantanızın küçük ve yalın olması oldukça işinize yarayacaktır. Hem düzenli olmak hem de ağırlıktan kurtulmak için yalın bir çanta yararlı olacaktır. Ayrıca hızlı ve kolay bir makyaj yapmanıza da olanak sağlayacaktır. Peki, nedir bu en temel makyaj malzemeleri ?

Avokado Yağının Cilde ve Saçlara Faydaları

1.Fondöten

Fondöten seçerken ilk olarak cilt tipinize göre bir seçim yapmalısınız. Mesela yağlı cilde sahipseniz ya da akneye oluşumuna meyilli bir cildiniz varsa BB krem denilen kusurları kapatıcı ürünleri seçebilirsiniz. Bunun yanı sıra makyaj çantanızı küçük tutmak ve kolay uygulayabileceğiniz, elle sürülebilen fondötenleri tercih etmelisiniz. Makyaja başlamadan önce ellerinizin temizliği için ıslak mendil de bulundurmalısınız.

original_hearts-make-up-bag

2.Pudra

Öncelikle makyaj çantanız için pudra seçimi yaparken toz olanlarından uzak durmanızda fayda var. Bunun yerine kompakt pudra denilen, içerisinde küçük pufu bulunan modelleri tercih edebilirsiniz.

3.Rujlar

Makyajın en önemli bölümlerinden biri olan dudak makyajı için tercih tamamen size kalmış durumda. Sevdiğiniz, size yakıştığını düşündüğünüz renkleri, çok sık kullandığınız ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu her zaman kullandığınız balm da olabilir, koyu renk bir ruj da. Bu konuda karar tamamen size ait.

quick-makeup

4.Maskara-Göz Kalemi

Makyaj çantalarının olmazsa olmazlarından olan bir diğer ürün de maskaralardır. Birkaç hareketle oldukça güzel bir göz makyajı yapmanıza olanak sağlayan maskaraları mutlaka makyaj çantanızda bulundurmalısınız. Bunun yanı sıra isteğinize bağlı olarak göz kalemlerine de çantanızda yer verebilirsiniz. Ayrıca aceleye getirilmemesi gereken ürünleri de makyaj çantanıza eklememenizde yarar var.

5.Allık

Bir diğer olmazsa olmaz ise hiç şüphesiz allıklardır. Yüze hem ışıltı hem de canlılık getiren allıklara çantanızda bulundurabilirsiniz. Allıklarla yapacağınız ufak dokunuşlarla oldukça canlı bir yüze kavuşmanız mümkün. Bunun yerine bronzlaştırıcı pudraları da tercih edebilirsiniz. Seçim size kalmış.

make-up

6.Kapatıcılar

Kapatıcılar da makyaj çantalarının olmazsa olmazlarından biri. İster göz altı için isterseniz de yüzünüzdeki lekeler ve sivilceler için mutlaka kapatıcıları çantanızda eksik etmeyin.