Modeller Gibi Görünmenizi Sağlayacak Makyaj Tüyoları

Bildiğiniz gibi bir “İstanbul Moda Haftası” nı daha geri de bıraktık. 2016 İstanbul moda haftasında gerçekleşen 6 defilenin daha da mükemmel olması için modellerin makyajlarını Nars üstlendi. Raşit Bağzıbağlı, Çiğdem Akın, Atıl Kurtoğlu, Belma Özdemir, Özlem Süer ve Lug Von Siga’nın makyajlarını üstlenen, defilelerin mükemmelliğini sağlayan ve sahne arkasında adeta harikalar yaratan Nars makyaj artistleri sizler için de birkaç tüyo vermiş. Bakalım modeller gibi görünmenize yardımcı olacak makyaj tüyoları ve ipuçları nelermiş?

Kusursuz Cilde Sahip Olmanın Sırları

İstanbul Moda Haftası, her sene olduğu gibi bu sene de oldukça renkli geçti. Tabi ki renkli geçmesinde, sahne arkasında çalışan Nars makyaj artistlerinin emeği de bir hayli fazlaydı. Bu senin makyaj trendlerini görmemiz açısından da oldukça önemliydi.

imh_17_makyajlar_belmaozdemir_5

Moda haftasındaki koleksiyonlara uyumlu makyajların tercih edildiğini söyleyebiliriz. Özlem Süer’in koleksiyonundaki çok katmanlı ve bol renkli kıyafetlere uygun olacak şekilde parlak desenler oluşturulmuş, koleksiyona ilham veren renkler ve desenler modellerin makyajlarında uygulanmış.

Moda haftasında ki bir diğer tasarımcı olan Atıl Kurtoğlu’nun koleksiyonu için de doğallık tercih edilmiş. Altın tonları ile sıra dışı eyeliner çizgileri kullanılmış. Dudaklar ve yanaklarda ise gözlerin daha belirgin ve daha dikkat çekici olması için doğal tonlar kullanılmış.

Çiğdem Akın’ın koleksiyonu için de doğallık ön plana çıkartılmış. Doğal canlılık ve taze bir görünüm için altın tonları tercih edilmiş. Altının yanı sıra turuncu da yüzlerin renklendirilmesinde oldukça kullanılmış.

İstanbul moda haftasındaki koleksiyonlardan biri de Raşit Bağzıbağlı’nın koleksiyonuydu. Bu sene, doğal görünümlü makyajların trend olacağından bahsetmiştik. Bu koleksiyon için de doğal görünümlü makyaj tercih edilmiş. Mat ve parlak renkler zıtlık yaratması için birlikte kullanılmış ve oldukça güzel makyajlar ortaya çıkmış.

Defilenin bir diğer koleksiyonu ise Lug Von Siga’ya aitti. Bu koleksiyon için adeta bir zamanda geri dönüş yapılmış ve 19. yüzyılın sonlarına gidilip, zamanın makyaj trendi günümüze getirilmiş. Elmacık kemiklerinin taze ve ışıltılı, göz altları için gölgelendirilmeler, gözler için aydınlık görünümler kazandırılmış.

imh_17_makyajlar_belmaozdemir_7

Belma Özdemir’in koleksiyonu için yapılan makyajlarda genellikle gözlere ağırlık verilmiş. Belma Özdemir’in koleksiyonuna uygun olacak şekilde zıt renkler oldukça fazla kullanılmış. Zıt renkler sayesinde adeta savaşçı kadınlar oluşturulmuş.

imh_17_makyajlar_belmaozdemir_lugvonsiga_5

Söylemekte yarar var. Bu defilenin sahne arkasında yer alan Nars makyaj artistleri Nars’ın kendi ürünlerini tercih etmişler.

imh_17_makyajlar_belmaozdemir_lugvonsiga_8