Kırışıklıklar Nasıl Önlenir

Günümüzde birçok kadının en büyük sorunlarından biri cilt kırışıklıkları olmaktadır. Zaman ilerledikçe daha da artan bu sorun birçok kadını farklı yöntemlere, hatta estetik operasyonlara yönlendirmektedir. Fakat bıçak altına yatmadan bu sorunu çözmenin bir yolu var mı? Elbette bu sorunu çözmek için bıçak altına yatmanıza gerek yok. Çünkü doğru adımları uygulayarak cildinizin kırışmasını engellemeniz mümkün.

Kusursuz Cilde Sahip Olmanın Sırları

Öncelikle yapmanız gereken ilk şey sağlıklı bir yaşam sürmektir. Çünkü vücut sağlığınız için sağlıklı yaşam önemlidir. Cildiniz de vücudunuzun bir parçası olduğuna göre sağlıklı yaşam kırışıklıkları önlemek için de gereklidir. Vücut sağlığımızı korumanın da ilk adımı sağlıklı beslenmekten geçer. Bu nedenle yediklerinize ve içtiklerinize özen göstermenizde yarar var. Vitamin ve mineral yönünden zengin, doğal, cildimiz için faydalı maddeler içeren yiyecekleri tüketmeye çalışın. Sebze ve meyve seçerken doğal olmasına özen gösterin. Antioksidan içeren yiyecekleri tercih edin. Bunun yanı sıra sağlığınız için oldukça zararlı olan yiyeceklerden de uzak durmaya çalışın. Mesela fast food ürünlerini hayatınızdan çıkarmaya bakın. Bu tür yiyecekler hem vücut sağlığınız için hem de cildiniz için oldukça zararlıdır.

fft99_mf5532027

Cildinizin bakımını ihmal etmemenizde de yarar olacaktır. Cildinizin ihtiyacı olan nemi mutlaka karşılayın. Günlük ve haftalık olan bakımlarınızı mutlaka uygulayın. Bu sayede cildiniz hem yumuşak ve pürüzsüz hem de genç kalacaktır. Ayrıca yaşlanma karşıtı kremler kullanırken dikkatli olmalısınız. Cilt tipinize uygun kremleri bulmaya çalışın. Bunun yanı sıra yaşlanma önleyici kremleri kullanırken yaşınızı da dikkate almalısınız. Hatta mümkünse doktorunuza danışarak kullanmanızda da yarar var.

kirisiklik-maskesi-e1440400819130

Az önce de belirttiğimiz gibi cildinizi yaşlanmaya karşı korumalısınız. Bunu yapmak için de cildinizin nem ihtiyacını karşılamalısınız. Cilt tipiniz ne olursa olsun mutlaka nem ihtiyacı olacaktır. Yağlı veya kuru olması fark etmeksizin bu ihtiyaç karşılanmalıdır. Buradaki önemli nokta cilt tipinize uygun bakım kremlerini bulmaktır. Unutmamalısınız ki nem eksiliği yaşayan bir cilt yaşlanmaya ve kırışıklıklara daha yatkındır. Bunun için cilt bakımlarınızı ihmal etmemelisiniz.

Tüm bunların yanı sıra cildinizi kötü etkileyen faktörlerden de uzak durmalısınız. Stres gibi cildi ve vücudu olumsuz etkileyen faktörlerden kurtulmaya çalışın. Ayrıca cildinizi olumsuz etkileyecek hava şartlarına karşı da tedbirli olmanızda fayda var.