Zamandan Tasarruf Ettirecek Makyaj Hileleri

Hemen her kadının makyajla ilgili ufak tefek sorunları bulunmaktadır. Makyajın uzun sürmesi, ruj, maskara gibi malzemelerin dağılması ve buna benzer sorunlar her kadını makyaj yapmaktan soğutmaya yeter de artar bile. Fakat tabi ki en büyük sorun vakit kaybının çokluğudur. Çünkü bazı durumlarda kısa sürede makyajınızı tamamlamanız ve hazırlanmanız gerekebilir. Bunu başarmak ise bazen hiç kolay olmuyor. Biz de bu nedenden dolayı sizler için zamandan tasarruf ettirecek bazı makyaj hileleri hakkında bir yazı kaleme aldık. Bakalım bu makyaj hileleri nelermiş?

Fondöteninizin Renk Değiştirmesi Nasıl Engellenir

İlk olarak göz makyajı ile başlayalım. Bildiğiniz gibi “kedi gözü” oldukça popüler bir durumda. Hemen herkes bu trende kapıldı diyebiliriz. Fakat birçok kadın kedi gözü yapmaya çalışırken oldukça fazla zaman kaybediyor. Bunun önüne geçmek için far veya eyeliner sürmeden önce yapışkanı az olan bir bant bulun ve gözaltınıza yapıştırın. Böylelikle daha kolay bir şekilde kedi gözü yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra alt kirpiklerinize maskara sürmeden önce de kaşık kullanabilirsiniz. Böylece alt kirpiklere süreceğiniz maskara dağılmamış olur.

kedi-gozu

Gözünüzün olduğundan daha büyük görünmesini istiyorsanız göz çevreniz için beyaz kalemler kullanabilirsiniz. Bunlara ek olarak kirpik kıvırıcıları kullanıyorsanız, daha hızlı ve etkili olmasını sağlamak için fön makinesi ile hafif ısıtarak kullanabilirsiniz. Eğer gözaltı halkalarınız veya morluklarınız bulunuyorsa gözlerinizin üzerine yarım patates veya buz kalıpları kullanabilirsiniz. Kaşlarınızın kalkık görünmesini istiyorsanız kaşlarınızın altına beyaz kalem kullanabilirsiniz.

kirpikler

Rujunuzu sürdükten sonra kalıcı olmasını istiyorsanız pudradan faydalanabilirsiniz. Ruj sürme işlemi bittikten sonra dudağınızın üzerine peçete koyun. Peçetenin ince olması yararlı olacaktır. Peçeteyi koyduktan sonra peçetenin üzerinden pudra uygulayın. Uygulama sırasında mutlaka fırça kullanmalısınız. Böylece rujunuz daha kalıcı olacak.

ruj-2

Bunların yanı sıra makyaj ürünleri alırken de bazı hileler kullanabilirsiniz. Mesela fondöten alacaksınız ve ton farkı olmaması için denemek istiyorsunuz. Fondöteni boynunuzda denemeniz ton farklılıklarının oluşmaması için daha yararlı olacaktır. Ayrıca fondöteni uygularken mutlaka yukarıdan aşağıya doğru uygulayın. Böylelikle fondöteniniz daha uyumlu görünecektir.

ruj